Fotovoltaika
Investujte do své vlastní budoucnosti a udělejte krok k energetické samostatnosti
Chcete získat nezávislost na energetických společnostech a přispět k udržitelnější budoucnosti? Vstupte s námi do světa fotovoltaiky - inovativní technologie, která přetváří sluneční paprsky na čistou a ekologickou elektrickou energii.
Ušetřete až 85 % ročních výdajů za energie
Díky vlastní fotovoltaické elektrárně pokryjete spotřebu až 140 dní v roce, čímž ušetříte až 85 % ročních výdajů za energie.
Vykročte k energetické samostatnosti
Vlastní solární elektrárna vám dodá energii i v případě výpadku proudu centrální elektrárny.
Chraňte životní prostředí
Sluneční záření patří mezi nejšetrnější způsoby získávání energie a přispívá ke snižování uhlíkové stopy.
Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu na klíč.
V JON.CZ se postaráme o vše od A do Z.
Jak funguje fotovoltaická elektrárna?
Sluneční paprsky dopadají na fotovoltaické články v solárních panelech, které díky fotoelektrickému jevu mění sluneční světlo na stejnosměrný elektrický proud.
Elektrický stejnosměrný proud je následně pomocí střídače převáděn na střídavý proud.
Střídavý proud může být okamžitě využit pro napájení domácnosti nebo uložen do baterie pro pozdější využití.
Co je součástí fotovoltaické elektrárny od JON.CZ?
Solární panely
Základní součást
Solární panely prostřednictvím fotovoltaických článků mění sluneční záření na elektřinu. Poskytujeme elektrárny s výkonem od 6 do 50 kW
Střídač
Základní součást
Střídač přeměňuje stejnosměrný proud vycházející z panelů na proud střídavý, který můžete okamžitě využít. Přebytečnou energii ukládá do baterií a řídí její pozdější využití. Zároveň zajišťuje vhodný výkon a bezpečnost elektrárny.
Fyzická baterie
Dokoupitelná součást
Většinou nestihnete spotřebovat veškerou vyrobenou elektřinu v momentě, kdy ji vaše elektrárna vyrobí. Proto je důležité vybrat vhodný způsob jejího ukládání. Tím může být právě fyzická baterie. Uloženou energii můžete použít, kdykoliv se vám bude hodit (např. při přerušení dodávky elektřiny od vašeho distributora nebo v momentě vysoké spotřeby).
Dobíječka pro elektromobily
Dokoupitelná součást
Dobíječka pro elektromobily je připojená k baterii, v níž je uložená nespotřebovaná elektřina z vaší fotovoltaické elektrárny. Když se baterie vyprázdní, auto se začne dobíjet elektřinou z distribuční sítě.
Připojení bojleru
Dokoupitelná součást
Používáte k ohřevu vody bojler? Využijte možnosti jeho připojení k vaší fotovoltaické elektrárně.
Nejčastější typy umístění fotovoltaických elektráren
Fotovoltaické elektrárny na střechách rodinných a bytových domů či kancelářských budov
Střecha je ideálním místem, kam fotovoltaickou elektrárnu instalovat. Elektrárnu doporučujeme umístit na její jižní, jihozápadní nebo jihovýchodní stranu, aby byla co nejvíce vystavena slunci. Tím dojde k maximalizaci množství vyrobené energie. Panely však lze instalovat i na jiné strany střechy. Aby se i tak dosáhlo co nejlepších výsledků, panely za zohlednění estetických a bezpečnostních faktorů přizvedneme směrem k jihu.
Optimální sklon pro jejich instalaci je 15°. Na střechách s vyšším přirozeným sklonem je možné panely instalovat současně se střešní krytinou, čímž se eliminuje potřeba dalších konstrukcí. V ostatních případech jsou panely namontovány na speciální rámy připevněné ke konstrukci střechy pomocí háků.
Solární panely lze umístit i na plochou střechu. Umístění vodorovně minimalizuje rizika spojená s nepříznivými povětrnostními podmínkami, jelikož vítr nezatěžuje konstrukci střechy ani panely. Panely umístěné vodorovně však ztrácejí schopnost samočištění, což vyžaduje pravidelnou údržbu od majitelů.